Václav Krajňák

digitální marketér a podnikatel


Jak ve WordPressu skrýt příspěvky z určité kategorie ve widgetu Nejnovější příspěvky


Dostal jsem otázku od klienta

Začali jsme rozesílat tzv. minimag našim partnerům, pravidelně každý týden. Mailing odkazuje na příspěvky na stránkách v rubrice minimag. Tyto články jsou však určeny technikům a firmám, zatímco web je obecně určen běžným zákazníkům. Tyto příspěvky se ukazují ve widgetech „Nejnovější příspěvky“, což není moc dobré. Běžný návštěvník vidí i odborné příspěvky, které ho moc nezajímají, a „normálních“ příspěvků moc nevidí.

Ve widgetech jsem nenašel možnost, jak zabránit konkrétní rubrice, aby se ukazovala mezi nejnovějšími příspěvky. Můžete mi tedy poradit nebo pomoci? Jde pouze o rubriku „Minimag“, ostatní rubriky ať se normálně mezi Nejnovějšími příspěvky zobrazují.

Řešení – plugin Enhanced Recent Posts

Použijte plugin Enhanced Recent Posts. Pomocí něho můžete zobrazovat příspěvky z vybraných rubrik nebo naopak skrývat příspěvky z rubrik, které nechcete věřejně ukazovat.

Po instalaci pluginu najdete ve widgetech nový widget s názvem Enhanced Recent Posts. Je nutné doplnit český název bloku např. „Nejnovější příspěvky”. Pak si vyberete kolik příspěvků chcete zobrazovat a jak mají být tříděné. Výchozí třídění podle data zveřejnění „Publication date” je téměř vždy správná volba.

vk-3

 

U výběru „Extract posts from” vybíráte, odkud se mají příspěvky brát. Možnosti jsou „All categories” – všechny kategorie bez omezení, „Some categories” – příspěvky z vybraných kategorií a konečně „All but some categories” vezme všechny příspěvky a vynechá ty, které jsou v uvedených kategoriích.

Kategorie se zapisují pomocí jejich ID čísla a oddělují čárkou. ID kategorie najdete v adrese prohlížeče, když kategorii upravujete.

vk-4